ELİF OLMAK

13:42Zaman.. Tek yönde akıp giden lineer olduğunu görebildiğimiz akıp giden zaman.. Doğduk, büyüdük, yaşıyoruz. Sevgi, istekler, korkular, kaygılar, kazanmak, kaybetmek, öğrenmek, acılar derken akıp giden zaman.

Neden burdayız? Burası nedir? Bir hologram mı yoksa bir kitapta yer alan basit bir hikaye mi? Milyarlarca ışık yılı alanda genişleyerek büyüyen aklımızın sınırlarına sığmayan bu evrende ne yapıyoruz? Varlığımızın anlamı nedir? Bu muazzam sistem, bu karmaşık biyolojik, kimyasal ve fiziksel yapılar hangi sebeple bu lineer görünen yolda varlıklarını devam ettiriyor?

Ben aslen neyim? Gördüğüm, hissettiğim, tattığım şeyler neden var? Yaşam dediğimiz bu zorlu mücadele içerisinde yaşadıklarımızın amacı nedir? Bu gezegendeki üç boyutlu varlığımızın sonucu nerde? Zaman aktı ve geçti peki ya varlığın anlamı?

Tüm bu sorular aklımdan akıp giderken bana yoldan bahsetti. Yol. Yani iki noktayı birleştiren şey. Ama bu iki nokta arasındaki fark işte onun ismi tekamüldü. Yol muydu sebep? Hayır orda olacağımız şeydi. Nedir o ne olmalıydı? Elif olmalısın dedi. Elif olmadan Be’ye geçemezsin. Elif gibi dosdoğru,  Elif gibi güzel,  Elif gibi tek, Elif gibi eğilmeden, kıvrılmadan o yolu tamamlayabilen. Elif mutlak birdi. Herşey mutlak bire bağlıydı birinci boyutta. Öyle ya big bang de tek bir noktadan patlamıştı.

Tamam dedim Elif olacağım. Elif gibi doğru ve dimdik. Dedim ve üzerinden tam 10 yıl geçti. 

You Might Also Like

0 yorum

Facebook

Instagram

Twitter