BEN KİMİM?

03:27
Benim için inanılmaz bir yıl oldu. 30’lu yaşlarımın son senesi geçmişimi ve tüm yaşamamımı sorguladığım ve bu dünyadan sonsuz evrenlere göz attığım muhteşem bir 2018.  Seneye başlarken aldığım notlar ve hedeflere bakıyorum sihirli bir güçle kendiliğinden gerçekleşiyor zamanı geldiğinde. Yaşam bir yükseliyor bir alçalıyor. Öğrenmen gereken dersleri aldığımda görevi bitenler bir bir dağılıyor etrafından. Yeni dersler için yeni hikayeler yazılıyor yeniden yeni insanlarla. Yaptığımız seçimlerin her biri yeni hikayeler ve oyuncularla beliriyor karşımda. Akışı durdurursam daha zorlu bir hikayeyle geri dönüyor attığım bumerang. Yargıladığım her konu kendi yansımam olarak karşıma çıkıyor. Karşımda ne görüyorsam beni aynalıyor. Kendimi görüp dönüştürürsem yeni bir aşamaya geçiyorum ve süreç hızlanıyor. Ne kadar hızlı öğrenirsem o kadar iyi. Kaçmayı seçersem  süreyi uzatıyorum sadece. Her gün tekrar tekrar hatırlıyorum bu yaşamın gerçek olmadığını. Sadece seçimlerimiz gerçek. Gözlemci olduğunu farkında vardığında ne varsa sende orda beliriyor atomlar. Belirleyicinin bizler olduğunu farkına vardığımızda hemen temizlemek gerekiyor tüm acıları, pürüzleri, kusurları, zayıflıkları.

Bu yıl harika bir seçim yaptım ve Uzaktan Eğitim bölümünde doktoraya başladım. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Online ve Uzaktan Öğrenme Teknolojileri ve Eğitimi alanında muazzam bir eğitim veriyor. Aldığım ilk derslerden birindeki ilk ödevim bir “Ben Kimim” videosu hazırlamak oldu. Profesörümüz bizden 30 saniyelik bir video ile hiçbir demografik bilgi olmaksızın kendimizi tanıtmamızı istedi. Bizleri oluşturan hiçbir kimlik bilgisi olmadan insanın kendini ifade edebilmesi ne kadar zor olduğunu görüyorsunuz. Yani isminiz, cinsiyetiniz, kültürünüz, aileniz, ülkeniz, işiniz, mesleğiniz, sizi siz yapan ve doğuştan verilen hiç birşey olmadan siz kimsiniz? Bilmek ve uygulamak da bir o kadar farklı iki konu. Ben de sizlerle kendi hazırladığım yazıyı paylaşmak istedim. Eklemek istedikleriniz varsa yorumlarını bekliyorum.


“Ben kimim? Yaşamımda deneyimlediğim hikayeleri gözlemleyenim. Bu hikayelerin bana hissettirdiklerini yönetenim, kendi varlığımı arayanım, hikayelerimde olanı biteni anlamaya çalışanım, idrak eden bilincin kendisiyim. Reaksiyonlarımın şeklini ve duracağım yeri seçebilenim. Sevmeyi öğrenenim. Sahip olduklarımın farkına varıp, sevgi ile aksiyona geçen, sadece kendime ait fikir ve sonuçlar üretebilenim. Tüm bunları yapıyorsam gerçekten var olanım.“
Kim olduğumuzu gerçekten anladığımızda gerçekleşiyor mucizeler. Kendimizi tanıyıp tüm kusurlarımızla yüzleştiğimizde ancak iyileşebiliriz. Kendimizde iyileştirdiğimiz her duygu daha temiz bir gelecek için düğmeye basıyor. Kendimizi tanımladığımız ve konumlandırdığımız her alan enerjetik planda yayın yapmaya başlıyor. Nasıl hissediyorsak o olmaya başlıyoruz. Hangi duyguya odaklanıyorsak o duygunun titreşimi gerçekliğe dönüşüyor. Bastırdığımız her acı bilinçaltında gizliden gizliye yayın yapmaya devam ediyor. Egodan ve korkudan ayrılıp temiz bir ben yaratmak için tüm pürüzlere savaş açalım. Bu savaş yaşam boyu sürecek ve karanlık taraf bu yaralara parmak sokmaya devam edecek. Canımız her yandığında kırmızı ışıktan kaçmak yerine üzerine gidelim. Acı nerdeyse yara orda iyileşmeyi bekliyordur. Ne görüyorsak dönüp kendimizde arayalım. Bu aslında hiç var olmayan sanal kimliklerden kurtulup ruhumuzun derinliklerine inelim. Yeni evrenlerle buluşalım gizli kapılardan geçelim.  Geçici hazlar yerine sevgiye odaklanalım. Tüm evren sevgi ve aşk için yaratılmıştır. Bütün galaksiler, yıldızlar ve gezegenler aşk ile yörüngesinde döner. Kendi yörüngemizi bulalım ve yoldan asla ayrılmayalım. Yol uzun, yaşam kısa. Sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmayacak. Şunu asla unutmayalım bizler içinde okyanus barındıran damlalarız..
You Might Also Like

0 yorum

Facebook

Instagram

Twitter